Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
About Time

About Time

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Asparagus

Asparagus

1979
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wanda

Wanda

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Redline

Redline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Francis Bacon: A Brush with Violence

Francis Bacon: A Brush with Violence

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ice Pirates

The Ice Pirates

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Belle

Belle

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Loki

Loki

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry