Sort by

zee has logged 31 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Desert Age: A Rock and Roll Scene History

Desert Age: A Rock and Roll Scene History

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Hardcore

American Hardcore

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
I Need That Record!

I Need That Record!

2008
×
★★
Edit this entry  
27
Theory of Obscurity: A Film About the Residents

Theory of Obscurity: A Film About the Residents

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Salad Days: A Decade of Punk in Washington, DC (1980-90)

Salad Days: A Decade of Punk in Washington, DC (1980-90)

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Reality 86'd

Reality 86'd

1991
×
★★★½
Edit this entry  
26
I Dream of Wires

I Dream of Wires

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
Edit this entry  
25
The Hollars

The Hollars

2016
×
★★
Edit this entry  
25
I'm Now: The Story of Mudhoney

I'm Now: The Story of Mudhoney

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Breadcrumb Trail

Breadcrumb Trail

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Band Called Death

A Band Called Death

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
Last Days

Last Days

2005
×
½
Edit this entry  
19
All Things Must Pass

All Things Must Pass

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Hype!

Hype!

1996
×
★★★
Edit this entry  
18
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Edit this entry  
09
Shine

Shine

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Down in the Valley

Down in the Valley

2005
×
Read the review Edit this entry  
03
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Elle

Elle

2016
×
★★★
Edit this entry