• Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Another Round

  • Hamilton

    ½

  • Cats

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • The Seer and the Unseen

    ★★★★½

  • Us

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • The Hate U Give

  • Suspiria

  • The Favourite

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Deadpool 2

  • Bao

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

  • Tully

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • The David S. Pumpkins Halloween Special

  • Jigsaw

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

  • The Ritual

  • mother!

    ★★★★

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

  • In a Heartbeat

  • Cars 3

  • The Killing of a Sacred Deer

  • How to Talk to Girls at Parties

  • Twin Peaks: The Return

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Double King

  • Baby Driver

  • Logan

  • The Lego Batman Movie

  • Sahara

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

  • Hidden Figures

  • A Cure for Wellness

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Planet Earth II

  • Inferno

  • Trolls

  • The Red Pill

    ½

  • Sing

  • A Monster Calls

  • Moonlight

  • La La Land

  • Kubo and the Two Strings

  • The Girl with All the Gifts

  • Shin Godzilla

  • Ghostbusters

  • Your Name.

  • Piper

  • Finding Dory