• Untrapped: The Story of Lil Baby

    Untrapped: The Story of Lil Baby

    ★★★½

    Respect Lil Baby!

  • Persona

    Persona

    ★★★★

    Sessizlik terk edilmişliğimizin en büyük kanıtı.

  • The Black Dahlia

    The Black Dahlia

    ★★

    İlgi çekici, gizemli bir konu, kendini kanıtlamış yetenekli oyuncularla nasıl berbat şekilde çekilebilir diye merak edenler varsa izleyebilir. Bu filmi izlemektense arama motoruna 'Elizabeth Short' hikayesi yazıp 10 dakika kadar okursanız çok daha detaylı ve ilginç bilgilerle karşılaşırsınız.

  • The Chaser

    The Chaser

    ★★★★

    Güney Kore polisinin ihmalkarlığı, umursamazlığı ve beceriksizliğine burada sayfalar dolusu yazı yazılır. Memories of Murder filmini izledikten sonra yok be bu kadar da değildir demiştim ama sanırım oradaki polisler cidden böyle. Ayrıca silah kullanmıyorlar sanırım :) Güney Kore filmlerinin o kasvetli havasını seviyorum ama polisiye filmleri sinir krizi geçirmelik.

  • The Third Page

    The Third Page

    ★★★½

    Bize Başrol Vermedi Bu Hayat

  • Three Colors: Blue

    Three Colors: Blue

    ★★★½

    Zbigniew Preisner: Song For The Unification Of Europe

  • Queen Lear

    Queen Lear

    ★★★★

    Bütün belgesel-filmi yüzümde tebessümle izledim. Böyle sanatsever, kültürlü, gelişime açık insanlarla çevrili olmayı o kadar çok isterdim ki anlatamam. Karşılaşabilecekleri ön yargı ve yadırganma ihtimaline rağmen bunu yapabilmeleri ne kadar güçlü bir ruha ve özgüvene sahip olduklarının kanıtı. Köylerinden, hayalleri uğruna çıkma cesareti gösteren bu kadınlara bütün saygımı sunuyorum. Pelin Esmer'in işlediği, çektiği konuları o kadar çok sevdim ki bütün filmlerini izleyeceğim. Abartmak gibi olmasın ama Pelin Esmer sinemasına aşık oldum. 🖤

  • Paranormal Activity: The Ghost Dimension

    Paranormal Activity: The Ghost Dimension

    ½

    Serideki açık ara en sinir krizi geçirmelik filmdi. Önceki filmlerde Toby’nin (iblisin) gözle görülür bir şekli yoktu. Paranormal bir olay olduğunda, karakterler akıl sağlığını korumak için; rüzgar yapmıştır, yanlış görmüşsündür vs. diye inkar ederek olayları atlatabiliyorlardı. Lakin bu filmde simsiyah bir şekil kameraya yansımasına, adeta kendi eviymiş gibi sağda solda gezmesine rağmen hala inanmıyorlar, gündüzleri normal yaşamlarına devam edebiliyorlar. Film boyunca daha bir ton şaçmalık. Oyunculuklar ve tepkilerin yapaylığı da ayrı konu. Kısacası sadece seriyi tamamlayabilmek için zorla izledim.

  • The Warm Money

    The Warm Money

    ★★★

    Tony Bennett & Queen Latifah ''Who Can I Turn To''

  • Climates

    Climates

    ★★★

    Egede sıcak bir yaz günü başlayan film, doğu bölgesinde kışın noktalanıyor. İklimler ve mevsimlerin, bulunduğu coğrafyaya ve konuma göre değişimleri gibi insanların da farklı durumlar ve olaylarda ruh hallerinin nasıl bir değişime girdiğine şahit oluyoruz. Kaybettiği kadını tekrar kazanmak isterken ki sözleri ve tavırlarının şekliyle, elde ettikten sonraki davranışlarının tezatlığı İsa karakterinden nefret etmeme yetti.

    Yemin ediyorum içimde çok büyük bir potansiyel hissediyorum değişmek için. Çok değiştim zaten. Artık her şeye hazır hissediyorum kendimi... Artık kendim için istediğim hiçbir şey yok hayatta...

  • Vizontele

    Vizontele

    ★★★★

    Zamanında televizyonda yarım yamalak seyretmiştim. Döneminde dillere pelesenk olmuş repliklerine de hakimdim ama ilk defa oturup baştan sona izleme fırsatı buldum. Bu kadar iyi olacağını hiç tahmin etmemiştim. Çok beğendim. Binden fazla film izlemiş olmama rağmen yerel filmlerimize fırsat tanımamak çok büyük bir eksiklikmiş. Son haftalarda izlediğim Türk Filmlerinin arasında bir tane bile sıkıcı, izlemesi zor, keyifsiz bir film yoktu. Sanırım artık daha fazla kendi ülkemizin filmlerini izleyeceğim. Ayrıca hemen hemen her sahnede şuan aynı filmde toplamanın çok zor olduğu…

  • A Run for Money

    A Run for Money

    ★★★½

    Haram parayla gerçek saadet olmaz be Selim.