travis has logged 21 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aliens

Aliens

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The New World

The New World

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry