• The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Stunt Double

    ★½

  • Nexus

  • The Way Back

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Nate Bargatze: The Tennessee Kid

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Light from Light

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

  • Apollo 11

  • Glass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★½

  • Hold the Dark

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Shadow

    ★★½

  • The Nun

    ★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★½

  • Suspiria

    ★★

  • Free Solo

    ★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • The Meg

    ★½

  • Christopher Robin

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • BALLiSTIC

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½