Sort by

travis has logged 174 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shadow

Shadow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
About Time

About Time

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Circle

Circle

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry