Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Dashcam

Dashcam

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Spree

Spree

2020
×
★★
Edit this entry  
24
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
Edit this entry  
22
Grimcutty

Grimcutty

2022
×
Edit this entry  
22
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★
Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★
Edit this entry  
06
Reno 911!: The Hunt for QAnon

Reno 911!: The Hunt for QAnon

2021
×
Edit this entry  
05
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
Edit this entry  
04
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★
Edit this entry  
13
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★
Edit this entry  
22
Predator

Predator

1987
×
Edit this entry  
21
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Uncharted

Uncharted

2022
×
Edit this entry  
11
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
Edit this entry  
05
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mob Psycho 100 II: The First Spirits and Such Company Trip - A Journey that Mends the Heart and Heals the Soul

Mob Psycho 100 II: The First Spirits and Such Company Trip - A Journey that Mends the Heart and Heals the Soul

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Another

Another

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★
Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Edit this entry  
28
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
Edit this entry  
21
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Summer of Camp Caprice

Summer of Camp Caprice

2001
×
Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★
Edit this entry  
03
Ride Along

Ride Along

2014
×
★★
Edit this entry  
26
Frankenstein's Army

Frankenstein's Army

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Edit this entry