trainwrecktim has logged 31 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gameboys: The Movie

Gameboys: The Movie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Profile

Profile

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Caveat

Caveat

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Let Us In

Let Us In

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The 8th Night

The 8th Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cry Wolf

Cry Wolf

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry