Sort by

Trace has logged 287 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Edit this entry  
31
Terror Train

Terror Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

2022
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Safe

Safe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Life Less Ordinary

A Life Less Ordinary

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Very Bad Things

Very Bad Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Head Above Water

Head Above Water

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Feeling Minnesota

Feeling Minnesota

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Supper

The Last Supper

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
L.A. AIDS Jabber

L.A. AIDS Jabber

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Net

The Net

1995
×
★★★½
Edit this entry  
11
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Collection

The Collection

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Collector

The Collector

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
Cat People

Cat People

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cat People

Cat People

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Outwaters

The Outwaters

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Children of the Corn III: Urban Harvest

Children of the Corn III: Urban Harvest

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry