Sort by

Trace has logged 374 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
See for Me

See for Me

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Come True

Come True

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Superhost

Superhost

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Djinn

The Djinn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Den

The Den

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Freeway

Freeway

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red 11

Red 11

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Night of the Demons

Night of the Demons

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blood for Dracula

Blood for Dracula

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
National Champions

National Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Initiation

Initiation

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Apartment 413

Apartment 413

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear No Evil

Fear No Evil

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pokémon the Movie: The Power of Us

Pokémon the Movie: The Power of Us

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pokémon the Movie: I Choose You!

Pokémon the Movie: I Choose You!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Pizzagate Massacre

The Pizzagate Massacre

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
The Get Together

The Get Together

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The One You're With

The One You're With

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Queens of Pain

Queens of Pain

2020
×
★★★
Edit this entry