Sort by

Tom has logged 23 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Highlander

Highlander

1986
×
★★½
Edit this entry  
28
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★½
Edit this entry  
27
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
American Woman

American Woman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★
Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Machine Gun Preacher

Machine Gun Preacher

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Experiment

The Experiment

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★
Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★
Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry