Sort by

Tom has logged 325 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Judy

Judy

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dolittle

Dolittle

2020
×
★½
Edit this entry  
27
Rise of the Footsoldier: Origins

Rise of the Footsoldier: Origins

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Abominable

Abominable

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★
Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
23
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★★
Edit this entry  
19
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★½
Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Edit this entry  
16
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
13
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
10
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★½
Edit this entry  
07
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
05
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★½
Edit this entry  
26
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★
Edit this entry  
26
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Edit this entry  
25
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★
Edit this entry  
22
The Eiger Sanction

The Eiger Sanction

1975
×
★★½
Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Marked for Death

Marked for Death

1990
×
★★½
Edit this entry  
14
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Mercury Rising

Mercury Rising

1998
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★
Edit this entry  
09
Duel

Duel

1971
×
★★★½
Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Tears of the Sun

Tears of the Sun

2003
×
★★★
Edit this entry  
05
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★½
Edit this entry  
03
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★
Edit this entry