Tom has logged 23 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
Private Benjamin

Private Benjamin

1980
×
★★★
Edit this entry  
21
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Psycho IV – The Beginning

Psycho IV – The Beginning

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★★½
Edit this entry  
09
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Twister

Twister

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry