Tom has logged 275 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy New Year, Colin Burstead

Happy New Year, Colin Burstead

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Swimming with Men

Swimming with Men

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

1982
×
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
Edit this entry  
23
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Edit this entry  
12
U.S. Marshals

U.S. Marshals

1998
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
Trapped in Paradise

Trapped in Paradise

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★½
Edit this entry  
04
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★½
Edit this entry  
27
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Cold in July

Cold in July

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Collateral Damage

Collateral Damage

2002
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★½
Edit this entry  
15
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★
Edit this entry  
13
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★
Edit this entry  
10
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Negotiator

The Negotiator

1998
×
★★★★
Edit this entry