Sort by

Tristan has logged 37 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Duel

Duel

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Office Space

Office Space

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fat Albert

Fat Albert

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Natural

The Natural

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
True Romance

True Romance

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry