Sort by

Tristan has logged 323 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Making Spirits Bright

Making Spirits Bright

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Adventure Thru the Walt Disney Archives

Adventure Thru the Walt Disney Archives

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lightyear

Lightyear

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
From Hell

From Hell

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The 13th Warrior

The 13th Warrior

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★
Read the review Edit this entry