Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry