Sort by

anna has logged 20 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Rendition

Rendition

2007
×
Edit this entry  
10
Brothers

Brothers

2009
×
★★★½
Edit this entry  
09
Respect

Respect

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★
Edit this entry  
06
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry