Sort by

anna has logged 198 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
10
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★½
Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
30
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Artist

The Artist

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry