Sort by

sree has logged 114 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Love Hard

Love Hard

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
In Time

In Time

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mama

Mama

2013
×
Read the review Edit this entry  
31
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry