sree has logged 30 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Kayamkulam Kochunni

Kayamkulam Kochunni

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Resident

The Resident

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry