Sort by

sree has logged 52 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sunspring

Sunspring

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Team Thor

Team Thor

2016
×
Read prior review Edit this entry  
28
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Ae Dil Hai Mushkil

Ae Dil Hai Mushkil

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jomonte Suvisheshangal

Jomonte Suvisheshangal

2017
×
Edit this entry  
25
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sherlock: The Final Problem

Sherlock: The Final Problem

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Passengers

Passengers

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Dangal

Dangal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Little Bit of Heaven

A Little Bit of Heaven

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joshy

Joshy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry