Sort by

sree has logged 52 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
XOXO

XOXO

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Chloe

Chloe

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★
Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Barbie of Swan Lake

Barbie of Swan Lake

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aloha

Aloha

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
One Minute Puberty

One Minute Puberty

2011
×
Edit this entry  
07
He Took His Skin Off For Me

He Took His Skin Off For Me

2014
×
Edit this entry  
07
Elefante

Elefante

2011
×
Edit this entry  
07
This Is It

This Is It

2013
×
Edit this entry  
07
Bad Things That Could Happen

Bad Things That Could Happen

2010
×
Edit this entry  
07
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
Edit this entry  
07
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
Edit this entry  
07
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
Edit this entry  
07
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
Edit this entry  
07
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
Edit this entry  
07
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
Edit this entry  
07
O Homem Que Tinha Medo de Cair

O Homem Que Tinha Medo de Cair

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★
Edit this entry  
03
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry