Sort by

sree has logged 85 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Sisters

Sisters

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
She's Beautiful When She's Angry

She's Beautiful When She's Angry

2014
×
Edit this entry  
23
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hateship Loveship

Hateship Loveship

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Howl

Howl

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Rebound

The Rebound

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★½
Edit this entry  
13
Boundin'

Boundin'

2003
×
★★★
Edit this entry  
13
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry