Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★½
Edit this entry  
16
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Babylon

Babylon

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Case 39

Case 39

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
M3GAN

M3GAN

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
7 Women and a Murder

7 Women and a Murder

2021
×
½
Edit this entry  
27
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

2005
×
Read the review Edit this entry  
25
The Blue Lagoon

The Blue Lagoon

1980
×
Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night of the 12th

The Night of the 12th

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Beautiful Beings

Beautiful Beings

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Carrie

Carrie

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
X

X

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Split

Split

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Trevor Noah: I Wish You Would

Trevor Noah: I Wish You Would

2022
×
Edit this entry  
23
The Menu

The Menu

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Smile

Smile

2022
×
Edit this entry  
14
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Chalk Line

The Chalk Line

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Fresh

Fresh

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
Edit this entry  
15
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Maja Ma

Maja Ma

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Roommate

The Roommate

2011
×
Read prior review Edit this entry  
19
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inside the Mind of a Cat

Inside the Mind of a Cat

2022
×
Edit this entry  
09
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★
Edit this entry