Sort by

Lakota has logged 179 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Charisma

Charisma

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blood Relatives

Blood Relatives

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dawn Breaks Behind the Eyes

Dawn Breaks Behind the Eyes

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghoulies

Ghoulies

1985
×
★★★★
Edit this entry  
29
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Critters

Critters

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dream Demon

Dream Demon

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Outside

The Outside

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Into the Night

Into the Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brain Dead

Brain Dead

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Innocent Blood

Innocent Blood

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Medusa

Medusa

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blood Machines

Blood Machines

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Glorious

Glorious

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry