Sort by
  • Ghost Dog: The Way of the Samurai

    ★★★★★

  • Deep Red

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★★

  • Valley Girl

    ★★★

  • Juno

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Aquamarine

    ★★★★★

  • Volver

    ★★★★

  • Dustin

    ★★★½

  • Night of the Living Dead

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Terminal USA

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • The Swimming Pool

    ★★★½

  • Paper Moon

    ★★★★½

  • The Night of the Hunter

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★