• Baby Driver

  • Beauty and the Beast

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • A Dog's Purpose

  • Hi Stranger

  • Moana

  • Doctor Strange

  • 20th Century Women

    ★★

  • Split

  • Dancer

    ★★½

  • Sing

  • Antiporno

    ★★★★

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★★½

  • Moonlight

  • Me Before You

  • American Honey

    ★★★½

  • Raw

    ★★★★

  • Lemonade

  • Sausage Party

  • Hush

  • Don't Breathe

  • 10 Cloverfield Lane

  • Zootopia

  • Deadpool

  • The Love Witch

    ★★★★

  • The Boy

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Crimson Peak

  • The Blackcoat's Daughter

    ★½

  • The Gift

  • The Lobster

    ★★★★

  • Paper Towns

  • Inside Out

  • Hot Girls Wanted

  • Love

  • Green Room

  • Emelie

  • Fire (Pożar)

    ★★½

  • The Invitation

    ★★★

  • Fifty Shades of Grey

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • The Diary of a Teenage Girl

  • Dope

  • The Witch

    ★★★★

  • The Interview

  • Big Eyes

  • Ex Machina

  • Black Mirror: White Christmas

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Before I Disappear

    ★★★½

  • Iris

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Goodnight Mommy

  • White Bird in a Blizzard

  • Guardians of the Galaxy

  • Behind the Scenes of Palo Alto

  • It Follows

    ★★★★★

  • The Fault in Our Stars

  • Beyond Clueless

    ★★★★½

  • Creep

  • A Girl Walks Home Alone at Night

  • Boyhood

    ★★★½

  • Life After Beth

  • The Babadook

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★½

  • The Punk Singer

    ★★★½

  • Frozen

  • Carrie

  • Horns

  • Palo Alto

    ★★★★½