Devin has logged 14 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Living End

The Living End

1992
×
★★★★
Edit this entry  
20
Disclosure

Disclosure

2020
×
Edit this entry  
20
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Captive

The Captive

2000
×
★★½
Edit this entry  
16
Michigan Avenue

Michigan Avenue

1974
×
Edit this entry  
16
Variety

Variety

1983
×
★★★
Edit this entry  
14
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
This Unnameable Little Broom

This Unnameable Little Broom

1985
×
Edit this entry  
09
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
01
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1968
×
★★★★
Edit this entry