Sort by
  • Beau Is Afraid

  • You People

    ★★

  • Babylon

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

  • Master Gardener

  • Bones and All

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Legend of Pipi

  • Moonage Daydream

    ★★½

  • Crimes of the Future

  • Aftersun

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Resurrection

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Memory Lost

  • Bad Trip

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Karen Dalton: In My Own Time

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • Dustin

    ★★★½

  • Mandibles

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Wife of a Spy

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Disclosure

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Moving

  • Something to Remember

  • The King

    ★★★

  • Lydia Lunch: The War Is Never Over

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★½

  • The Dirt

  • Booksmart

    ★★★★

  • Us

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Look Away

    ★★

  • The Haunting of Hill House

  • Apostle

    ★★★

  • The Perfection

    ★½

  • mid90s

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Slender Man

    ½

  • Cam

    ★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★½