tori has logged 18 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Edit this entry  
17
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
King Cobra

King Cobra

2016
×
Edit this entry  
13
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lawless

Lawless

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Son of a Gun

Son of a Gun

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry