Sort by

Tori has logged 26 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Arrival

Arrival

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson

Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson

2008
×
Edit this entry  
15
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry