Sort by

Tori has logged 373 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
I Love You to Death

I Love You to Death

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beastie Boys: Video Anthology

Beastie Boys: Video Anthology

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Querelle

Querelle

1982
×
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Edit this entry  
23
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Things I Like, Things I Don't Like

Things I Like, Things I Don't Like

1989
×
Edit this entry  
18
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
Read the review Edit this entry  
18
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
Read the review Edit this entry  
16
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pumpkin

Pumpkin

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fizz

Fizz

1999
×
Edit this entry  
14
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joyeux Noel

Joyeux Noel

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
Read the review Edit this entry  
25
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fight for Your Right Revisited

Fight for Your Right Revisited

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Inequality for All

Inequality for All

2013
×
Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The War Room

The War Room

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
The Four Troublesome Heads

The Four Troublesome Heads

1898
×
Read the review Edit this entry  
22
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★★
Read prior review Edit this entry