Sort by

Kodiak has logged 103 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Vampyros Lesbos

Vampyros Lesbos

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Bitten

Once Bitten

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Circle Boys

Black Circle Boys

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★½
Edit this entry  
27
Kuleshov Effect

Kuleshov Effect

1919
×
Edit this entry  
27
Children Playing in the Garden

Children Playing in the Garden

1894
×
Edit this entry  
27
Skating-rink in the Royal Baths

Skating-rink in the Royal Baths

1894
×
Edit this entry  
27
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Transfiguration

The Transfiguration

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fright Night Part 2

Fright Night Part 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Martin

Martin

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blacklight

Blacklight

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Living Dead Girl

The Living Dead Girl

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dracula 2000

Dracula 2000

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nude Vampire

The Nude Vampire

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bloodstained Shadow

The Bloodstained Shadow

1978
×
★★★
Edit this entry  
21
Jonathan

Jonathan

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Blood Spattered Bride

The Blood Spattered Bride

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bloodlust: Subspecies III

Bloodlust: Subspecies III

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★½
Edit this entry  
18
Kiss of the Damned

Kiss of the Damned

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Dog

Dog

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fearless Vampire Killers

The Fearless Vampire Killers

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Count Dracula's Great Love

Count Dracula's Great Love

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Vampire Lovers

The Vampire Lovers

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Habit

Habit

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry