Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Death Line

Death Line

1972
×
★★★
Edit this entry  
29
Drainiac!

Drainiac!

2000
×
★★★
Edit this entry  
28
The Void

The Void

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Strip Nude for Your Killer

Strip Nude for Your Killer

1975
×
★★★
Edit this entry  
28
The Beast Must Die

The Beast Must Die

1974
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
28
And Now the Screaming Starts!

And Now the Screaming Starts!

1973
×
★★★
Edit this entry  
28
Shrieker

Shrieker

1998
×
★★½
Edit this entry  
28
The Return of Swamp Thing

The Return of Swamp Thing

1989
×
★★★
Edit this entry  
28
Woodchipper Massacre

Woodchipper Massacre

1988
×
★★★
Edit this entry  
27
Asylum

Asylum

1972
×
★★★
Edit this entry  
27
Blackenstein

Blackenstein

1973
×
★★½
Edit this entry  
27
Sssssss

Sssssss

1973
×
★★★
Edit this entry  
26
Frogs

Frogs

1972
×
★★★
Edit this entry  
26
The Food of the Gods

The Food of the Gods

1976
×
★★★
Edit this entry  
26
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Lines: Vertical

Lines: Vertical

1960
×
Edit this entry  
26
Die Sister, Die!

Die Sister, Die!

1978
×
★★½
Edit this entry  
26
The Lost Empire

The Lost Empire

1984
×
★★½
Edit this entry  
25
A Dirty Shame

A Dirty Shame

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Deathstalker II

Deathstalker II

1987
×
★★½
Edit this entry  
25
The Warrior and the Sorceress

The Warrior and the Sorceress

1984
×
★★½
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Way to Shadow Garden

The Way to Shadow Garden

1954
×
★★★
Edit this entry  
22
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Gloomy Time

Gloomy Time

1994
×
★★★
Edit this entry  
21
Drill

Drill

1983
×
Edit this entry  
21
The Killer Is Still Among Us

The Killer Is Still Among Us

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Desistfilm

Desistfilm

1954
×
Edit this entry  
21
Don’t Fuck In The Woods 2

Don’t Fuck In The Woods 2

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
A Man and His Dog Out for Air

A Man and His Dog Out for Air

1957
×
Edit this entry  
20
Boogie-Doodle

Boogie-Doodle

1941
×
Edit this entry  
20
70

70

1970
×
Edit this entry  
20
The Sister of Ursula

The Sister of Ursula

1978
×
★★½
Edit this entry  
20
Eyewash

Eyewash

1959
×
Edit this entry  
20
Dots

Dots

1940
×
Edit this entry  
20
Never Back Down 2: The Beatdown

Never Back Down 2: The Beatdown

2011
×
★½
Edit this entry  
19
Arabella: Black Angel

Arabella: Black Angel

1989
×
★★★
Edit this entry  
19
Crazy Desires of a Murderer

Crazy Desires of a Murderer

1977
×
★★★
Edit this entry  
19
Dollman

Dollman

1991
×
★★★
Edit this entry  
19
Black Devil Doll from Hell

Black Devil Doll from Hell

1984
×
★★
Edit this entry  
19
Murder Mansion

Murder Mansion

1972
×
★★★
Edit this entry  
19
Autopsy

Autopsy

1975
×
★★★
Edit this entry  
18
Prehysteria! 2

Prehysteria! 2

1994
×
★★½
Edit this entry  
18
Prehysteria!

Prehysteria!

1993
×
★★½
Edit this entry  
18
Curse

Curse

1977
×
★★★
Edit this entry  
18
Teenage Babylon

Teenage Babylon

1989
×
Edit this entry