Sort by

Alec has logged 27 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Night

The Night

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Haymaker

Haymaker

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Brothers by Blood

Brothers by Blood

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ten Minutes to Midnight

Ten Minutes to Midnight

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Locked Down

Locked Down

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Edit this entry  
13
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Reckoning

The Reckoning

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Edit this entry  
09
Porno

Porno

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Monster Party

Monster Party

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Redemption Day

Redemption Day

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
American Dream

American Dream

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Restaurant Hustle 2020: All On The Line

Restaurant Hustle 2020: All On The Line

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry