Sort by

1313: Tony has logged 334 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Censor

Censor

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Meander

Meander

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Frightening

The Frightening

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
1313: Cougar Cult

1313: Cougar Cult

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Cadaver Christmas

A Cadaver Christmas

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Brotherhood IV: the Complex

The Brotherhood IV: the Complex

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Brotherhood III: Young Demons

The Brotherhood III: Young Demons

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inside

Inside

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Brotherhood 2: Young Warlocks

The Brotherhood 2: Young Warlocks

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
1313: Actor Slash Model

1313: Actor Slash Model

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Final Stab

Final Stab

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Cannibal Claus

Cannibal Claus

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Brotherhood

The Brotherhood

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hosts

Hosts

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
1313: Nightmare Mansion

1313: Nightmare Mansion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Santa Claws

Santa Claws

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
666: Kreepy Kerry

666: Kreepy Kerry

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sator

Sator

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Minion

The Minion

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deep Space

Deep Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Soultangler

The Soultangler

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Screams of a Winter Night

Screams of a Winter Night

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Celestial Being

Celestial Being

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Snow

Red Snow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captives

Captives

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Faceless

Faceless

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cemetery Sisters

Cemetery Sisters

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Honeydew

Honeydew

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Linnea Quigley's Horror Workout

Linnea Quigley's Horror Workout

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Feast

The Feast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Voodoo Academy

Voodoo Academy

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
We Await

We Await

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry