Sort by

Tony has logged 29 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Among the Living

Among the Living

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Stakelander

The Stakelander

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stake Land

Stake Land

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Gracefield Incident

The Gracefield Incident

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
YellowBrickRoad

YellowBrickRoad

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
No One Lives

No One Lives

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hitcher II: I've Been Waiting

The Hitcher II: I've Been Waiting

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Snare

The Snare

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
CarousHELL

CarousHELL

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hitcher

The Hitcher

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Junky

Junky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gothika

Gothika

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lawnmower Man

The Lawnmower Man

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thinner

Thinner

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tremors 4: The Legend Begins

Tremors 4: The Legend Begins

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Evil

The Evil

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Prom Night

Prom Night

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry