Sort by

Tony has logged 79 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Vampires

Vampires

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jug Face

Jug Face

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Graduation Day

Graduation Day

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghoulies II

Ghoulies II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Spider Labyrinth

The Spider Labyrinth

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Malevolence

Malevolence

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Case of the Bloody Iris

The Case of the Bloody Iris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghoulies

Ghoulies

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Devils in the Darkness

Devils in the Darkness

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocktober Blood

Rocktober Blood

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Death Smiles on a Murderer

Death Smiles on a Murderer

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Barn

The Barn

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Creature

Creature

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love on a Leash

Love on a Leash

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Child Eater

Child Eater

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Child Eater

Child Eater

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deep Blood

Deep Blood

1990
×
Read the review Edit this entry  
24
The Clown at Midnight

The Clown at Midnight

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Killing Spree

Killing Spree

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Conspiracy

The Conspiracy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Feast

Blood Feast

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Rift

Rift

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Massacre

Massacre

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cathy's Curse

Cathy's Curse

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hard to Die

Hard to Die

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
3 Scream Queens

3 Scream Queens

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place in the Country

A Quiet Place in the Country

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Office Uprising

Office Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Demon House

Demon House

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
War Wolves

War Wolves

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Delirium

Delirium

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rings of Fear

Rings of Fear

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cemetery High

Cemetery High

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wizard of Gore

The Wizard of Gore

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Martin

Martin

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Savage Weekend

Savage Weekend

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sorority House Massacre

Sorority House Massacre

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dollman vs. Demonic Toys

Dollman vs. Demonic Toys

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Island of the Fishmen

Island of the Fishmen

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bloody Murder

Bloody Murder

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pieces

Pieces

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Demons

Demons

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
100 Ghost Street: The Return of Richard Speck

100 Ghost Street: The Return of Richard Speck

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry