georgia has logged 360 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lady and the Duke

The Lady and the Duke

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Interstellar

Interstellar

2014
×
Edit this entry  
28
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
★★½
Edit this entry  
28
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Finding Forrester

Finding Forrester

2000
×
Edit this entry  
27
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
Edit this entry  
27
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Letter from Paris

Letter from Paris

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Absolute Power

Absolute Power

1997
×
Read the review Edit this entry  
14
The Name of the Rose

The Name of the Rose

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The 120 Days of Bottrop

The 120 Days of Bottrop

1997
×
Read the review Edit this entry  
11
Directed by Andrei Tarkovsky

Directed by Andrei Tarkovsky

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Space Cowboys

Space Cowboys

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hollywood Homicide

Hollywood Homicide

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
Read the review Edit this entry  
08
Victor/Victoria

Victor/Victoria

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
The Witches

The Witches

1990
×
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Deluxe

The Deluxe

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Carrie Fisher: Wishful Drinking

Carrie Fisher: Wishful Drinking

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Postcards From the Edge

Postcards From the Edge

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frequency

Frequency

2000
×
Read the review Edit this entry