• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Chestnut Man

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Loki

    ★½

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Seaspiracy

    ★★½

  • Yes Day

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★

  • Death to 2020

    ★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Roald Dahl's The Witches

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ½

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • Unknown Origins

    ★½

  • Tenet

    ★★

  • The Discarded

    ½

  • Offering to the Storm

  • One-Way to Tomorrow

    ½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Hanseal and Gnawtel or: Another Hansel and Gretel Reboot How Do They Keep Making So Many Of These

  • Mulan

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • The Mole Agent

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Noelle

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Legacy of the Bones

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ½

  • Sound of Metal

    ★½

  • The Platform

    ★½

  • Wasp Network

    ½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½