Sort by

TonytheBlind1 has logged 36 entries for films during May 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hitch

Hitch

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
28
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Patriot

The Patriot

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Get Carter

Get Carter

2000
×
Read the review Edit this entry  
28
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mister Lonely

Mister Lonely

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
10 Years

10 Years

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Carter

John Carter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek: Nemesis

Star Trek: Nemesis

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
Read the review Edit this entry  
09
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Red Dawn

Red Dawn

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★
Read the review Edit this entry