Sort by

TonytheBlind1 has logged 428 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
GLOW: The Story of The Gorgeous Ladies of Wrestling

GLOW: The Story of The Gorgeous Ladies of Wrestling

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Muhammad and Larry

Muhammad and Larry

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Marion Jones: Press Pause

Marion Jones: Press Pause

2010
×
Read the review Edit this entry  
30
Detroit 9000

Detroit 9000

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rubber

Rubber

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Switch

The Switch

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Extract

Extract

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Without Bias

Without Bias

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Rundown

The Rundown

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
40 Minutes of Hell

40 Minutes of Hell

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Birth of Big Air

The Birth of Big Air

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Guru of Go

Guru of Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Terror Within

The Terror Within

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Dragon Lord

Dragon Lord

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dracula's Widow

Dracula's Widow

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Armour of God

Armour of God

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sirens

Sirens

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
Read the review Edit this entry  
24
B. Monkey

B. Monkey

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
InAPPropriate Comedy

InAPPropriate Comedy

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Bamboo Gods and Iron Men

Bamboo Gods and Iron Men

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Band That Wouldn't Die

The Band That Wouldn't Die

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
June 17th, 1994

June 17th, 1994

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bordello of Blood

Bordello of Blood

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lost in New York

Lost in New York

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
There's No Place Like Home

There's No Place Like Home

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Winning Time: Reggie Miller vs. The New York Knicks

Winning Time: Reggie Miller vs. The New York Knicks

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
D.C. Cab

D.C. Cab

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hansel and Gretel Get Baked

Hansel and Gretel Get Baked

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV

Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chillerama

Chillerama

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Lovelace

Lovelace

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Reform School Girl

Reform School Girl

1994
×
Read the review Edit this entry  
18
Invisible Invaders

Invisible Invaders

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money

From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
No Crossover: The Trial of Allen Iverson

No Crossover: The Trial of Allen Iverson

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sacred Flesh

Sacred Flesh

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghosts of Ole Miss

Ghosts of Ole Miss

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tromeo & Juliet

Tromeo & Juliet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pharaoh's Curse

Pharaoh's Curse

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Sadistic Baron Von Klaus

The Sadistic Baron Von Klaus

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry