Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Best Little Whorehouse in Texas

The Best Little Whorehouse in Texas

1982
×
★★
Edit this entry  
02
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
★★
Edit this entry  
29
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Crocodile Dundee in Los Angeles

Crocodile Dundee in Los Angeles

2001
×
Edit this entry  
07
Rememory

Rememory

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Edit this entry  
27
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Edit this entry  
25
The Current Occupant

The Current Occupant

2020
×
Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★
Edit this entry  
29
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
Heathers

Heathers

1988
×
★★★
Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Sorority Boys

Sorority Boys

2002
×
★★
Edit this entry  
18
The General's Daughter

The General's Daughter

1999
×
★★★½
Edit this entry  
17
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★
Edit this entry  
15
Point of No Return

Point of No Return

1993
×
★★★
Edit this entry  
05
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Accused

The Accused

1988
×
★★★
Edit this entry  
21
Gone

Gone

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Shark Night

Shark Night

2010
×
★★½
Edit this entry  
19
The Lodger

The Lodger

2009
×
★½
Edit this entry  
17
The Last American Virgin

The Last American Virgin

1982
×
★★★
Edit this entry  
13
Once Bitten

Once Bitten

1985
×
Edit this entry  
12
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Child 44

Child 44

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Omen

The Omen

2006
×
★★½
Edit this entry  
28
Blackrock

Blackrock

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Upside Down

Upside Down

2012
×
★★½
Edit this entry  
15
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
Four Days in October

Four Days in October

2010
×
★★★★★
Edit this entry