Sort by

Anthony has logged 162 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Diamond Arm

The Diamond Arm

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dracula

Dracula

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Greatest Lie Ever Sold: George Floyd and the Rise of BLM

The Greatest Lie Ever Sold: George Floyd and the Rise of BLM

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry