Sort by
  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Elemental

    ★★★

  • Transformers: Rise of the Beasts

    ★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Big George Foreman

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Air

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Jesus Revolution

    ★★★½

  • Creed III

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★

  • The Greatest Lie Ever Sold: George Floyd and the Rise of BLM

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★

  • Beast

    ★★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★★

  • What Is a Woman?

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Hyperions

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Living

    ★★★½