• Night in Paradise

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Swing Kids

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★½

  • Along with the Gods: The Two Worlds

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • A Christmas Prince

    ★★½

  • The Woods

    ★★★½

  • Geostorm

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★★

  • Stronger

    ★★★½

  • American Assassin

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Midnight Runners

    ★★★½

  • Room No.7

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Tour de Pharmacy

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Sand Castle

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Gifted

    ★★★★½

  • Speech & Debate

    ★★

  • Life

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Newsies: The Broadway Musical

    ★★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

  • To the Bone

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • Derailed

    ★★★

  • My Annoying Brother

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★½

  • The Lost City of Z

    ★★★½

  • 13th

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★½

  • Lion

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★