Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Wetlands

Wetlands

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
Crashing

Crashing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Persona

Persona

1966
×
Read the review Edit this entry  
16
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
The Guy Who Didn't Like Musicals

The Guy Who Didn't Like Musicals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry