• Headspace: Unwind Your Mind

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Pembrokeshire Murders

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Canvas

  • The Queen's Gambit

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • The Speed Cubers

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Twins in Paradise

  • If Anything Happens I Love You

  • Out

    ★★★½

  • Coronavirus, Explained

  • Unorthodox

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

  • Onward

  • Lamp Life

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ½

  • Wind

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

  • Frozen II

  • Klaus

  • Zombieland: Double Tap

  • The Mind, Explained

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

  • Float

  • It Chapter Two

  • Hair Love

  • Dora and the Lost City of Gold

  • Anima

  • Kinky Boots: The Musical

    ★★★

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

  • Murder Mystery

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • I Lost My Body

  • All in My Family

  • dead end

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Missing Link

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13